Clash Royale - tippek és trükkök
Szeretnél jobb Clash Royale játékos lenni? Ebben a bejegyzésben tippeket adunk a továbbfejlődéshez.
Pakli kiválasztása vagy összeállítása
5 pakli helyet kapsz a játékban, bár általában két decket érdemes megtanulni és játszani egyszerre. Egyet a ranglistás meccsekhez és egyet a challengekhez. Mivel a challengeknél van felső korlátja a lapok szintjének, sokkal szabadabban rakhatod össze a paklit és vannak deckek, amelyek különösen alkalmasak erre a játékmódra. (Ilyen például a Golem Beatdown, amit ladderen elég nehéz fejleszteni a sok epic kártya miatt, viszont challange-ben kifejezetten jól működik! A Golem-nek jelenlegi állás szerint sokkal több esélye van egy ilyen meccsben.)
Nem érdemes gyakran váltogatni a paklit, hiszen meg kell tanulni a használatát és a kombókat.
Tervezhetsz saját decket vagy ellesheted valakitől:
- • Youtube sztártól (Surgical Goblin,CWA gaming vagy a legnagyobb király Pong TV)
- • TV Royale
- • Weboldalak (csak keress rá a google-val, pl. Clash Royale best golem deck)
- • Appok mint például a Stats Royale vagy a Deckshop. A Deckshop felajánl egy csomó decket, amiken akár még te is módosíthatsz a saját ízlésed szerint. Az alkalmazásban lehetőséged van egy általad készített decket véleményeztetni, ami alapján tovább fejlesztheted azt, majd a végén egy gombbal bemásolni az egyik deck helyére. A Stats Royale figyelembe veszi a kártya szintjeidet és ez alapján ajánl sikeresen használható paklit. Nagyon hasznos tud lenni, ha nem megy a játék.
Ha tervezést választod, akkor törekedj a sokoldalú és kiegyensúlyozott deckre Az alábbiakat érdemes szem előtt tartani (a tanács mellett egy példát olvashatsz a lapra):
- • Legyen benne egy tank, azaz nagy életerejű lap (golem),
- • legyen levegőbe sebző (wizard),
- • egyedi célpontot sebző (musketeer),
- • terület sebző (ice wizard),
- • varázslat melynek sebzését nem lehet kivédeni (rocket),
- • épület (cannon),
- • érdemes csak épületet sebző lapot is tartani (Hog rider),
- • alacsony költségű egység, amivel lehet terelni, olcsón időt nyerni (skeleton)
- • olyan lap ami újra célzásra készteti az ellenfelet és újraindítja az inferno kártyák sebzését (ice spirit, zap)
- • Beat down, egy nagy tankkal a főtornyodtól indítod a támadást, majd ennek védelmébe rakod a támogató lapokat. Nagy erejű pushokkal operálsz és még az sem baj, ha egy tornyod közben odavész, hiszen úgyis hármazásra mész. (De azért a tornyaid ignorálását ne vidd túlzásba, mert ez is egy gyakori hiba!) Jól betanulható, kevesebb kreativitást igénylő típus, de ezt is lehet elismerésre méltóan játszani.
- • Controll, kivédekezed amit lehet és a szerzett elixírelőnyből indítasz támadásokat, általában sok kicsi sebzést okozva (cheap damage).
- • Cycle. Alacsony elixír költségű lapokból és egy elsődleges támadóból áll. A cél, hogy az elsődleges támadót (pl. Hog rider) minél gyakrabban ráküld az ellenséges toronyra, így elérd azt, hogy ne legyen védekező lapja amivel megállítsa a támadást (pl. inferno tower), így a támadókártyád akadálytalanul rombolhat.
- • Bait. Ez a típus arra megy, hogy egy védekező kártyát az ellenfelednek minél többször el kelljen használnia. (Ilyen például a 3 Muskétás, Pumpa, Wizard… Vs. Fireball, vagy a Goblin Gang, Goblin Barrel, Princess… Vs. Log.) Így a végén lesz egy vagy több olyan kártyád, amire az ellenfél már nem tud megfelelő kártyát rakni. Ilyenkor jön az, hogy több elixirt kell költenie egy-egy támadás kivédéséhez, vagy egyszerűen nem tud mit kezdeni a kártyával, ami egy csomó sebzést jelent.
- • Siege, ezek a deckek a mortárra vagy az x-bowra építenek. A lényeg, hogy megvédd ezeket és elérd, hogy minél többször az ellenfél tornyát célozzák.
- • Spawner, a lehető legtöbb lénygeneráló épület lerakása és az ellenfél elárasztása, ami előbb utóbb (általában a dupla elixír időszakban) megállíthatatlan lesz.
Bármilyen paklit is választasz, találd meg benne a lehető legtöbb kombót, azaz az olyan lap párokat, amelyek együtt használva nagyon hatékonyak vagy nehezen kivédhetők. Pl. Balloon + Rage, Giant+ Wizard, Hog Rider + Fire Spirits, stb..
Az újonnan megjelent lapok általában nagyon erősek, ha teheted fejleszt fel gyorsan és használd. De vigyázat, mert 3-4 hét után gyengítik és az előny elvész. Szóval, ha sok pénzed van, kihasználhatod, ha nincs, akkor építkezz türelmesen.
Ismerd meg alaposan a lapokat, hogyan támad, mennyit sebez, mennyi az életereje stb. Így elkerülheted, hogy egy közledő valkyre-re skeleton armyval támadj, vagy mivel nem tudod a rocketed sebzését elmulasztasz mellé küldeni egy logot az utolsó pillanatban és így 10 élettel megmarad az ellenfél tornya.
Tippek a csatákhoz
A lényeg a „huge positive elixir trade”, azaz, hogy az ellenfél egységét olyan módon semlegesítsd, hogy kevesebb elixírt használj, mint amennyibe az egysége vagy egységei kerültek. Például egy magányos executionert leszedhetsz bat-el ha pontosan akkor rakod le amikor belép a tornyod lőtávjában. Vagy ha egy rockettel elpusztítasz 3 darab 4-5 elixíres egységet akik éppen a hídon tolonganak. Ha több ilyet összehozol és ésszel támadsz, akkor tuti megnyerted a meccset.
Halld is a játékot, a hangok segítenek észrevenni az újonnan lerakott egységeket.
Figyeld a hátralévő időt és az ellenfél tornyainak életerejét a szerint szervezd a támadást, lehet, hogy már csak egy Fireball hiányzik a győzelemhez és már nem is kell védekezned.
Jegyezd meg az ellenfél lapjait és próbáld kitalálni, hogy mi lehet a kezében. Ha azt is sejted, hogy hány elixírje lehet, akkor felkészülhetsz a támadására vagy éppen eldöntheted, hogy érdemes e neked indítani egy nagy pusht.
Használd a tornyod sebzését. Csalogasd az ellenfél egységeit a halálzónába, az itt lévő egységet mindkét (esetleg mindhárom ) torony lövi, ami hatalmas előny.
Fejlődés
Egy új decket kipróbálhatsz a trainer módban is, ha az alap időben le tudod hármazni a trainert, akkor valószínűleg élesben is működni fog a deck.
Nézd vissza a lejátszott meccseid és fedezd fel a hibákat és az elszalasztott lehetőségeket. Ez segít abban, hogy legközelebb hasonló helyzetben jobban dönts.
TV Royale is hasznos lehet, de jobb ha Youtube-on nézed a profikat. Az Orange Juice csatornán csinálják a legjobb oktató videókat, megdöbbentő például, hogy a Fire Spirits-et mennyi mindenre lehet használni.
Még néhány jó csatorna:
Clash With Ash
Surgical Goblin
Pong TV
CLASH with SHANE
Clash With Zsomac (magyarul)
Matchmaking, ellenfél választás
Pár győzelem után tarts szünetet. A rendszer nem engedi 60% fölé a hosszú távú győzelmi arányt, ezért jönnek az erősebb lappal rendelkező vagy a te deck-edet kontrázó ellenfelek. A szünetek talán segítenek ezen, de előbb utóbb úgyis jönnek a vereségek. Ilyenkor ne csüggedj, játssz challenget vagy tournamentet, nézz videókat és fejlesztd a lapjaid.
Klánok
Lépj be egy aktív klánba amint lehet. Így kérhetsz lapokat és aranyat szerezhetsz az adott lapokért. Onnan tudhatod, hogy a klán megfelelő lesz neked, hogy megnézed a Donations/week értékét és ha 300 felett van akkor már érdemes gondolkodni, de az igazán aktív klánoknál ez az érték 1500 körül is lehet. A klán kupák értéke is jó jelzés lehet, itt is az 1500 feletti kupaszámnál érdemes nézelődni. Minél jobban áll a klán a clan warban annál jobb ládát kapsz te is.
Ha saját klánt alapítasz, sok feladatot kell a nyakadba venni:
- • Rendszeresen rúgd ki az inaktív tagokat. Egyszerre ne sokat, mert egy félig üres klánba kevésbé lépnek be szívesen az új tagok. A lusta tagok kiszűréséhez használd ezt a nagyszerű clanmanager tool -t. Rengeteg időt spórolhatsz meg vele.
- • Nézd meg, hogy ki nem játszott még az aktuális warban és használd rajtuk a Nudge funkciót (Nudge = meglökés). Ezt a kártyagyűjtős és a warbattle körökben is megteheted. sokszor egy emberen múlik a pontszerzés.
- • A Final battle körben egy vagy két ember két meccset is játszhat. Ezt sokan nem tudják vagy nem veszik észre, nekik írhatsz a chatben vagy küldhetsz Nudget-t.
- • Rúgd ki a csúnyán beszélőket, sok fiatal játszik, ne engedd a trágárságot. Ugyanígy nincs helye egy klánban a piszkálódásnak és a beszólásoknak.
- • A klán leírásban írd le egyértelműen az elvárásokat és a szabályokat, vagy új belépések esetén írd be a chatbe.
- • Ha nem válaszol más, segíts a kérdést feltevőknek vagy a paklit keresőknek. Pl. linkeld be nekik ezt a leírást.
- • Ossz meg clan war deckeket, sokan azért nem játsszák le a war meccset mert lusták összerakni egy decket.
- • Ossz meg jól sikerült meccseket és bíztass erre mindenkit.
- • Bíztass, motiválj mindenkit. Ha erősödnek a tagok, a klán is erősödik.
Ezt a cikket elolvashatod angolul is Clash Royale tips and tricks and strategy guide
Pénzköltés, shop
A legjobb kártya a játékban a bankkártya. (És ezt sosem fogják nerf-elni!) Az igazán profik közé csak sok pénz elköltésével kerülhetsz, vigyázat ez több millió forintot is jelenthet. Mindig gondold át mi a célod az elköltött pénzzel, tervezz hosszú távra és ne ötletszerűen vásárolj. Vannak 4-5-szörös értéket adó csomagok ezeket érdemes megvenni. (Viszont, ha nagyon ügyes vagy, és sokat játszottál egy adott Free-To-Play deckkel, TALÁN ingyen is megoldható a történet. Ilyen például a 2.6-os Hog cycle deck.)
Minden nap nézz be a shopba, hiszen kaphatsz ingyen lapot, ládát, gemet is. Ha valamelyik lapot gyorsan akarod fejleszteni, akkor érdemes venni lapokat is. Bár szerintem legendary-ra nem érdemes költeni, hacsak nem sok valódi pénzt raksz a játékba. Ha Free-To-Play vagy akkor inkább gyűjts az upgrade-ek árára. Régen érdemes volt az első lapot mindenből megvenni, mivel olcsóbban kaptad, mint amennyit a donate-ért kaptál, ez a rendszer azonban megszűnt és ennek a lehetőségnek vége.
Ne dőlj be az ingyen gyémántot gemet ígérő hirdetéseknek, ezek általában rosszindulatú kódot tartalmazó weblapokra visznek vagy csalóknak gyűjtik a bankkártyadatokat. Esetleg elkérik a felhasználó neved és jelszavad és ellopják az accountodat.
A Supercell abból él, hogy pénzért adja a gyémántot, nem fogják közvetítőkön keresztül ingyen osztogatni.
A legjobb gem beváltást a challenge-ekkel tudod elérni, feltéve, ha mindig elérsz legalább három - négy győzelmet. Ha ez sikerül vagy ennél jobb vagy, akkor elfelejtheted a shopban a gem beváltást.
Találhatsz tournamenteket is, ahol teljesen ingyen van lehetőséged lapok szerzésére.
Ha tetszett a leírás, kérlek nyomj egy megosztást. Köszönöm:).